Miami in Houston še ker naprej popravljata negativne rekorde

Ljubljana, 19. decembra - V severnoameriški košarkarski ligi NBA so gostujoča moštva v desetih torkovih tekmah zabeležila kar osem zmag. Najbolj ponižujoč poraz v svoji dvorani so doživeli košarkarji Miamija, ki so proti Utahu izgubili kar s 56:95. V povprečje svoje ekipe se je vključil tudi Gruzijec s slovenskim potnim listom Vladimir Stepania, ki je v 22 minutah dosegel dve točki in zbral pet skokov. Nič bolj uspešen ni bil niti Rašo Nesterovič. Njegovo Minnesoto je še drugič v štirih dneh ugnal Dallas (103:107), nekdanji igralec Union Olimpije in italijanskega Kinderja iz Bologne pa je v 28 minutah zabeležil skromne statistične številke: šest točk (met iz igre 2:7), šest skokov, tri blokade in dve podaji. Zmago na gostovanju so dosegli tudi košarkarji New Yorka, ki so s 100:95 ugnali Charlotte, Indiana je brez pomoči Primoža Brezca premagala Atlanto (100:103), Clippersi so v Phoenixu premagali domača Sonca (96:92), Grizliji iz Memphisa so morali priznati premoč Milwaukeeju (105:114), Portland je slavil v Houstonu (101:92), San Antonio pa v Denverju (102:93). Edini domači zmagi sta dosegla Cleveland proti Chicagu (102:84) in Sacramento proti Detroitu (102:98).

Celotna novica je dostopna le naročnikom.
Novica vsebuje 3.808 znakov (brez presledkov) oziroma 765 besed.

Novico lahko kupite. Cena: 1 žeton; na računu: 0 žetonov