Miller se ne šali, Pavlovčič eksplodiral

Bolzano, 16. decembra - Po prvi vožnji moškega veleslaloma za svetovni pokal vodi zmagovalec zadnjih treh tekem v tehničnih disciplinah Američan Bode Miller, ki je bil štiri stotinke sekunde hitrejši od Francoza Frederica Covilija, tretji čas pa je z zaostankom 15 stotink dosegel Italijan Massimiliano Blardone. Za presenečenje je poskrbel Uroš Pavlovčič, ki je za najhitrejšim zaostal le 75 stotink sekunde in dosegel osmi čas. Razlike med najboljšimi so majhne, tako da bo moral Mojstrančan za odmevno uvrstitev tudi v drugo smučati odlično. Pavlovčič pa ni edini slovenski finalist. V drugo vožnjo se je uvrstil tudi Jernej Koblar, ki je dosegel 27. čas (+1,60). Mitja Kunc je bil 48., Jure Košir pa zaradi bolezni ni nastopil.