Preobrat v drugi vožnji, Slovenke spodbudno

Sölden, 28. oktobra - Na avstrijskem ledeniku Soelden se je z ženskim veleslalomom začela nova sezona v alpskem smučanju. Uvodno preizkušnjo je dobila Nemka Martina Ertl, ki se je na najvišjo stopničko prebila s 17. položaja po prvi vožnji. Drugo mesto je zasedla 19. po prvi vožnji Norvežanka Andrine Flemmen, na tretje mesto pa se je uvrstila Švedinja Anja Paerson. Glede na veleslalomske izide v prejšnjih sezonah so se Slovenke odrezale odlično. Mojca Suhadolc je s tretjim časom druge vožnje z zaostankom 66 stotink sekunde zasedla deseto mesto, Alenka Dovžan je bila 14. (+0,94), Špela 19. (+1,24), do svojih prvih točk v karieri pa je prismučala Tina Maze (+1,66), ki se je uvrstila na 24. mesto. Špela Bračun se ni uvrstila v finale.

Celotna novica je dostopna le naročnikom.
Novica vsebuje 2.801 znak (brez presledkov) oziroma 544 besed.

Novico lahko kupite. Cena: 1 žeton; na računu: 0 žetonov