Prvi poraz Kraglja, zmage Gruškovniku, Možetu in Gajserju

Radenci, 18. junija - Na 1430 metrov dolgi progi na Janževem vrhu pri Radencih so se motokrosisti pomerili na četrti dirki za državno prvenstvo. Pred več kot 1.000 gledalci je bil v razredu do 85 ccm je bil najboljši tokrat domačin Matjaž Grušovnik iz Moto touring kluba Radenci, ki je zmagal v obeh vožnjah in tako izkoristil odsotnost poškodovanega vodilnega Sama Kurnika iz Lenarta. V razredu 125 ccm je bil na Janževem vrhu v odsotnosti Sebastjana Kerna najboljši Jaka Može iz Novega mesta, ki je sicer zbral isto število točk kot Marko Jauševec iz Trebnjega, vendar je bil Može boljši v drugi vožnji.V razredu 250 ccm pa je prišlo do zapleta. Tako je v prvi vožnji v najzanimivejšem razredu po desetem krogu zaradi okvare motorja odstopil Boštjan Kampuš, ki je bil takrat na drugem mestu. Po 15.krogu, tri kroge pred ciljem, pa je zaradi padca in nato tudi okvare krmila odstopil tudi Sašo Kragelj iz Orehove vasi, ki je potem izpustil tudi drugo vožnjo, nastop na peti dirki pa je tako pomenil njegov prvi poraz v letošnjem državnem prvenstvu.

Celotna novica je dostopna le naročnikom.
Novica vsebuje 1.401 znak (brez presledkov) oziroma 287 besed.

Novico lahko kupite. Cena: 1 žeton; na računu: 0 žetonov