Pogačar še okrepil vodstvo na dirki po UAE

Dubaj, 21. februarja - Slovenski as Tadej Pogačar je obdržal mesto vodilnega tudi po peti etapi kolesarske dirke po Združenih arabskih emiratih. Svojo premoč je pokazal s tem, da je več kot sto kilometrov ravninske 160 km dolge etape preživel v begu. Etape sicer na koncu ni dobil, je pa pobral bonuse na vmesnih sprintih.

Francija, Grenoble. Slovenski kolesarski zvezdnik Tadej Pogačar (UAE Team Emirates). Foto: Anže Malovrh/STA Arhiv STA

Francija, Grenoble.
Slovenski kolesarski zvezdnik Tadej Pogačar (UAE Team Emirates).
Foto: Anže Malovrh/STA
Arhiv STA

Na drugem mestu v skupnem seštevku je Joshua Tarling, ki zaostaja 21 sekund.

Belgijski sprinter Tim Merlier je na koncu pobral slavo z etapno zmago, ko je ugnal Italijana Mattea Malucellija in Jonathana Milana, medtem ko je Pogačar zasedel 36. mesto.

Merlier iz Soudal Quick Stepa je dominiral v sprintu za zmago na etapi, ki so jo zaznamovali padci v odločilnih kilometrih. Luka Mezgec je etapo končal na desetem mestu. Merlier je postal prvi kolesar, ki je osvojil šest etapnih zmag na UAE Touru.

am/ic/zza/zzb/am
© STA, 2025