Pred delom šolarjev teden počitniških radosti
Ljubljana, 14. februarja - Pred vrati so zimske počitnice. Najprej bo na njih lahko uživalo približno 122.400 učencev in dijakov vzhodne Slovenije, čez en teden pa še njihovi vrstniki iz zahodnega in osrednjega dela države.
Kompolje.
Zimske počitnice.
Foto: Tamino Petelinšek/STA
Arhiv STA
Za en teden bo tako v ponedeljek šolske klopi zapustilo 84.674 učencev in 37.773 dijakov iz jugovzhodne Slovenije - razen občin Ribnica, Sodražica, Loški Potok, Kočevje, Osilnica in Kostel -, koroške, podravske, pomurske, savinjske in posavske regije.
Za počitnikarje so organizatorji pripravili pester počitniški program, ob ugodnem vremenu pa bodo lahko smučali in se sankali, pri čemer je treba poskrbeti za varnost.
V mariborskem domu ustvarjalnosti pa mlade čakajo ustvarjalne delavnice, več športnih aktivnosti in sredin zimski izlet.