Število prostih delovnih mest v zadnjem četrtletju lani znova upadlo

Ljubljana, 13. februarja - Število prostih delovnih mest se je v lanskem zadnjem četrtletju zmanjšalo sedmič zapored. Na voljo je bilo 17.900 prostih delovnih mest oz. 7,5 odstotka manj kot v prejšnjem četrtletju.

Novo Mesto. Delavci v tovarni Adrie Mobil, proizvodnja. Foto: Tina Kosec/STA Arhiv STA

Novo Mesto.
Delavci v tovarni Adrie Mobil, proizvodnja.
Foto: Tina Kosec/STA
Arhiv STA

Kot so danes sporočili iz statističnega urada, medletna primerjava kaže za 14 odstotkov manjše povpraševanje po novi delovni sili, kar pomeni približno 2900 prostih delovnih mest manj.

Število zasedenih delovnih mest se je v zadnjem lanskem četrtletju v primerjavi s četrtletjem prej povečalo za 1400 na 804.000. Rast je bila najizrazitejša v zdravstvu in prometu. Medletna primerjava izkazuje zmanjšanje števila zasedenih delovnih mest na skupni ravni, za približno 6700.

V zadnjem četrtletju je bilo prostih 2,2 odstotka vseh delovnih mest oz. dve desetinki odstotne točke manj kot četrtletje prej in 0,3 odstotne točke manj kot v enakem obdobju predlani.

bdo/bg/bg
© STA, 2025