Shod v podporo srbskim študentom tudi v Mariboru

Maribor, 9. februarja - Po včerajšnjem protestu v Ljubljani so shod v podporo študentskim protestom v Srbiji danes pripravili tudi v Mariboru. Na tamkajšnjem Glavnem trgu se je po poročanju medijev zbralo nekaj sto ljudi. Umrlim v tragediji v Novem Sadu so se poklonili s 15 minutami tišine.

Shod je po navedbah časnika Večer organizirala Organizacija srbskih študentov v Sloveniji. Udeležili so se ga predvsem predstavniki srbske diaspore, ki živijo v Mariboru in njegovi okolici, pa je poročal Radio Slovenija.

Predsednica Organizacije srbskih študentov Sloveniji Lena Bašić je za Večer povedala, da se nameravajo vsak teden zbrali v enem mestu v Sloveniji, dokler zahteve srbskih študentov ne bodo upoštevane.

bg/bg
© STA, 2025