Leto dni pred zimskimi igrami italijanski organizatorji obljubljajo vrnitev k osnovam
Ljubljana, 6. februarja - Po treh megalomanskih in kontroverznih zimskih olimpijskih igrah v Sočiju, Pyeongchangu in Pekingu se zimski olimpijski športi leta 2026 vračajo v svojo zibelko v Alpe. Nosilna italijanska prireditelja iz Milana in Cortine d'Ampezzo natančno leto dni pred začetkom velikega športnega dogodka obljubljata trajnostne in okolju prijazne olimpijske igre.
Italija, Cortina d'Ampezzo.
Olimpijski krogi in logotip zimskih olimpijskih iger v Cortini.
Foto: Jernej Šmajdek/STA
Arhiv STA
Italijanski organizatorji v Milanu, Cortini d'Ampezzo, Bormiu, Anterselvi, Predazzu, Livignu in Veroni med 6. in 22. februarjem prihodnje leto obljubljajo spremembo pri visokih proračunih zimskih iger, ki so postali stalnica od leta 2014.
Velika večina infrastrukture za igre čez leto dni bo tako že obstoječe, tej bodo dodali nekaj kozmetičnih popravkov, zataknilo se je le pri stezi za bob in sankanje. To prireditelji še gradijo, pri tem pa računajo, da bo nared že v naslednjih mesecih.