Pregled - šport do 12. ure

Ljubljana, 29. januarja - Pregled športnih dogodkov v Sloveniji in svetu do 12. ure.

LJUBLJANA - Z 207 nastopi in 714 zadetki je Jure Dolenec zdaj dokončno zaprl reprezentančno poglavje. Šestintridesetletni Škofjeločan je sicer pot v izbrani vrsti po olimpijskih igrah v Parizu že sklenil, a se je odzval klicu selektorja Uroša Zormana in pomagal na dveh tekmah svetovnega prvenstva v rokometu. Na olimpijskih igrah v Parizu je postal najboljši strelec v zgodovini reprezentance.

ŽENEVA - Danes bo na vrsti zadnji krog ligaškega dela nogometne lige prvakov. Vseh 16 dvobojev bo na sporedu istočasno ob 21. uri. Pred zadnjimi tekmami imata le Liverpool in Barcelona zagotovljeno mesto med osmerico, ki ji ne bo treba v kvalifikacije za nadaljevanje sezone. Scenarijev za zadnji krog je veliko, prav tako je veliko kandidatov za uvrstitev do osmega mesta, ki še prinaša neposredno osmino finala, ter do 24., ki še prinaša kvalifikacije.

BRUSELJ - Odbojkarje ACH Volleyja danes čaka preizkušnja zadnjega kroga skupinskega dela lige prvakov. Ljubljančani sicer nimajo več možnosti za napredovanje v izločilne boje, a bi si s tretjim mestom v skupini zagotovili nadaljevanje evropske sezone. Obračun v Belgiji pri ekipi Greenyard Maaseik se bo začel ob 20.30. ACH Volley mora za nadaljevanje sezone v drugem evropskem tekmovanju po kakovosti premagati Belgijce.

am/am
© STA, 2025