Trump namerava objaviti vse glede atentata na predsednika Johna F. Kennedyja

Washington, 24. januarja - Vse bo razkrito, je včeraj novinarjem v Beli hiši zagotovil ameriški predsednik Donald Trump. Pri tem pa je podpisal izvršni ukaz o objavi vseh dokumentov, ki zadevajo atentat na predsednika Johna F. Kennedyja leta 1963, kakor tudi atentata na njegovega brata Roberta Kennedyja in borca za državljanske pravice Martina Luthra Kinga mlajšega.

ZDA, New York. Ameriški predsednik Donald Trump. Foto: dpa/STA Arhiv STA

ZDA, New York.
Ameriški predsednik Donald Trump.
Foto: dpa/STA
Arhiv STA

Trumpov ukaz nacionalnemu direktorju za obveščevalne dejavnosti in pravosodnemu ministru ZDA nalaga, da v 15 dneh izdelata načrt za umik oznake zaupno z vseh dokumentov, ki zadevajo atentat na Johna F. Kennedyja in v 45 dneh za umik oznake zaupno z vseh dokumentov glede atentatov na Roberta Kennedyja in Kinga.

Naloga bo pripadla Tulsi Gabbard in Pam Bondi, ki v senatu čakata na potrditev na položaj nacionalne direktorice za obveščevalne dejavnosti in pravosodne ministrice.

set/rp/set
© STA, 2025