Novomeški policisti prijeli nasilnega roparja

Novo mesto, 17. januarja - Novomeški policisti so bili v torek nekaj po 13. uri obveščeni o ropu na območju Šmihela v Novem mestu, kjer naj bi neznanec grozil mladoletniku, od njega zahteval denar in grožnje podkrepil z nožem. Oškodovanec je uspel pobegniti in poiskati pomoč, storilca pa so policisti kasneje prijeli in ugotovili, da je prav tako mladoletnik.

S Policijske uprave Novo mesto so danes sporočili, da je nasilni ropar pobegnil s kraja dejanja, a so ga policisti na podlagi zbranih obvestil in ugotovitev identificirali. V prisotnosti staršev so z njim opravili razgovor, po zaključeni preiskavi pa ga bodo zaradi poskusa ropa ovadili na pristojno tožilstvo.

Policisti so z zbiranjem obvestil še ugotovili, da naj bi osumljenec istega dne na širšem območju izobraževalne ustanove v Šmihelu na podoben način grozil tudi drugim mladoletnim oškodovancem, vendar do tega trenutka prijave še niso prejeli. Pozivajo morebitne žrtve, da se zglasijo na Policijski postaji Novo mesto na Ljubljanski cesti 30 ali policiste pokličejo na 07 33 27 400.

ase/apo
© STA, 2025