FBI: Osumljenec za napad v New Orleansu je mrtev

New Orleans, 1. januarja - Moški, osumljen, da je danes v New Orleansu z avtomobilom zapeljal v množico, iz njega izstopil in pričel streljati, je mrtev, so potrdili na ameriškem zveznem preiskovalnem uradu. Ob tem so pojasnili, da napad, v katerem je bilo ubitih deset ljudi, 35 pa ranjenih, obravnavajo kot teroristično dejanje.

New Orleans. V New Orleansu v ameriški zvezni državi Louisiana je danes v množico, ki je praznovala novo leto, zapeljal avtomobil, iz katerega je nato izstopil voznik in pričel streljati. Ubitih je bilo deset ljudi, najmanj 35 je ranjenih, vključno z dvema policistoma. Foto: X

New Orleans.
V New Orleansu v ameriški zvezni državi Louisiana je danes v množico, ki je praznovala novo leto, zapeljal avtomobil, iz katerega je nato izstopil voznik in pričel streljati. Ubitih je bilo deset ljudi, najmanj 35 je ranjenih, vključno z dvema policistoma.
Foto: X

Po poročanju ameriških medijev je moški s terenskim vozilom v množico, ki je praznovala novo leto, z veliko hitrostjo zapeljal na ulici Bourbon v Francoski četrti. Nato naj bi izstopil iz vozila in pričel streljati.

Njegov motiv še ni znan, je pa predstavnica policije v New Orleansu Anne Kirkpatrick dejala, da je šlo za namerno dejanje in da je storilec poskušal povoziti čim več ljudi.

msc/akt/msc
© STA, 2025