V Velenjskem jezeru novoletni potop potapljačev, v Savinji novoletni skok

Celje, 1. januarja - Društvo za podvodne dejavnosti Jezero Velenje bo ob 13. uri pripravilo 30. novoletni potop v Velenjsko jezero, s katerim tradicionalno nazdravijo varni potapljaški sezoni in novemu letu. Potopa se bo udeležilo več kot 20 potapljačev. Kajak kanu klub Nivo Celje pa bo na Špici v Celju ob 14. uri pripravil 16. novoletni skok v Savinjo z 80 plavalci.

Velenje. Velenjsko jezero. Foto: MO Velenje Arhiv STA

Velenje.
Velenjsko jezero.
Foto: MO Velenje
Arhiv STA

Kot je povedal predsednik velenjskih potapljačev Silvijo Zebec, so velenjski novoletni potop v spomin na letos preminulega člana podvodne reševalne službe, dolgoletnega predsednika društva in enega izmed ustanoviteljev novoletnega potopa, Benjamina Strozaka, preimenovali v Benčev novoletni potop.

Pod vodno gladino bodo tako v Velenju nazdravili in si zaželeli varno potapljaško sezono. Posebnost je odpiranje penine, ki se pod vodno gladino prav tako sliši z glasnim pokom kot na kopnem.

lpc/mo
© STA, 2025