Von der Leyen za ponovni razmislek o sankcijah EU proti Siriji

Strasbourg, 18. decembra - Predsednica Evropske komisije Ursula von der Leyen se je danes v Evropskem parlamentu v Strasbourgu zavzela za ponovni razmislek o gospodarskih sankcijah EU, uvedenih proti Siriji v času predsednika Bašarja al Asada, da bi olajšali povojno obnovo te države. Pri tem je poudarila, da bo EU novo sirsko vodstvo presojala po dejanjih.

Belgija. Predsednica Evropske komisije Ursula von der Leyen. Foto: Thierry Monasse/STA Arhiv STA

Belgija.
Predsednica Evropske komisije Ursula von der Leyen.
Foto: Thierry Monasse/STA
Arhiv STA

Naslednji tedni bodo po besedah von der Leyen ključni, pri čemer pa bo Evropa odigrala svojo vlogo. Pri tem je napovedala okrepitev neposrednih stikov z islamistično skupino Hajat Tahrir al Šam, ki je na čelu prehodne vlade, in drugimi skupinami.

Njihova dejanja pa bo EU upoštevala tudi pri zagotavljanju humanitarne in druge pomoči Sircem. Pomagali bi jim lahko pri okrevanju in obnovi države, je povedala.

Glede vračanja sirskih beguncev v domovino je medtem poudarila, da mora biti to prostovoljno in varno.

blm/vb/blm
© STA, 2024