Delo: Odstopila direktorica agencije Aris Špela Stres

Ljubljana, 13. decembra - Direktorica Javne agencije za znanstvenoraziskovalno in inovacijsko dejavnost RS - Aris - Špela Stres je vodstvu ministrstva za visoko šolstvo, znanost in inovacije poslala pisno odstopno izjavo, poroča časnik Delo. Gre za osebno odločitev.

Že ob nastopu funkcije je povedala, da obstaja velika verjetnost, da ne bo ostala celoten mandat, sporazumeli so se, da je bistveno doseči postavljene cilje. Zdaj je prišel tisti trenutek, ko se je odločila, da je čas, da odide, je zapisala vodstvu ministrstva. Dodala je, da bo njen zadnji delovni dan na agenciji 5. januar.

Vlada je Špelo Stres za direktorico Arisa imenovala konec oktobra 2023 za mandatno dobo petih let. Pred tem je bila nekaj mesecev še vršilka dolžnosti direktorja.

vi/mo/mo
© STA, 2024