Franziska Preuss zmagovalka sprinta, Anamarija Lampič osma

Hochfilzen, 13. decembra - Nemška biatlonka Franziska Preuss je na sprinterski tekmi v Hochfilznu po skoraj šestih letih slavila drugo zmago v svetovnem pokalu v karieri. Tridesetletnica je zmagala kljub kazenskemu krogu in potisnila na strelišču brezhibno Francozinjo Sophie Chauveau na drugo mesto.

Kitajska. Nemška biatlonka Franziska Preuss. Foto: Xinhua/STA Arhiv Xinhua/STA

Kitajska.
Nemška biatlonka Franziska Preuss.
Foto: Xinhua/STA
Arhiv Xinhua/STA

Najboljša Slovenka na 7,5-kilometrskem sprintu je bila Anamarija Lampič, ki se je kljub trem zgrešenim strelom z odličnim tekom povzpela do osmega mesta z zaostankom 38,5 sekunde za zmagovalko.

Zato pa je bila na strelišču stoodstotna Lena Repinc, ki je zasedla 30. mesto. Polona Klemenčič, ki se je v Avstriji vrnila v svetovni pokal po bolezni, je z dvema zgrešenima streloma današnjo tekmo končala na 53. mestu, Klara Vindišar, ki je bila trikrat nenatančna, pa je bil 95.

zza/jz/zza
© STA, 2024