Vasle: ECB še naprej v smeri stabilizacije inflacije pri dveh odstotkih
Frankfurt, 13. decembra - Odločitve sveta ECB, ki je včeraj vnovič znižal evrske obrestne mere, bodo še naprej zagotavljale ustrezno naravnanost denarne politike proti vzdržni stabilizaciji inflacije pri dvoodstotnem srednjeročnem cilju, je napovedal guverner Banke Slovenije Boštjan Vasle. Nadaljnji koraki denarne politike ostajajo odvisni od aktualnih razmer, je dodal.
Kot je v sporočilu za javnost zapisal Vasle, je letošnje leto v evrskem območju zaznamovalo umirjanje inflacije ob šibki rasti gospodarske aktivnosti.
V prihodnje bo dinamika zniževanja inflacije v veliki meri pod vplivom gibanja osnovne inflacije, predvsem storitvene inflacije, in gibanja domačih stroškovnih pritiskov, izvirajočih iz tesnega trga dela, je navedel.