Mladi slovenski naravoslovci dosegli do sedaj najboljši uspeh na mednarodni olimpijadi

Ljubljana, 12. decembra - V Romuniji so mladi slovenski naravoslovci letos že peto leto sodelovali na 21. mednarodni mladinski naravoslovni olimpijadi in dosegli do sedaj najboljši uspeh.

Romunija, Bukarešta. Mladi slovenski naravoslovci so na 21. mednarodni mladinski naravoslovni olimpijadi v Bukarešti dosegli do sedaj najboljši uspeh. V konkurenci 303 mladih iz 51 držav so osvojili kar dve zlati in štiri srebrna odličja. Mladi slovenski naravoslovci so postali tudi najuspešnejša evropska država med 18 sodelujočimi iz Evrope. Slovenijo je zastopalo šest dijakov, Niko Habinc, Andraž Čadež, Lucija Kutin in Matic Zimic iz Gimnazije Bežigrad, Tian Kobal iz Gimnazije Nova Gorica ter David Osojnik iz Gimnazije Želimlje. Foto: ZOTKS

Romunija, Bukarešta.
Mladi slovenski naravoslovci so na 21. mednarodni mladinski naravoslovni olimpijadi v Bukarešti dosegli do sedaj najboljši uspeh. V konkurenci 303 mladih iz 51 držav so osvojili kar dve zlati in štiri srebrna odličja. Mladi slovenski naravoslovci so postali tudi najuspešnejša evropska država med 18 sodelujočimi iz Evrope.
Slovenijo je zastopalo šest dijakov, Niko Habinc, Andraž Čadež, Lucija Kutin in Matic Zimic iz Gimnazije Bežigrad, Tian Kobal iz Gimnazije Nova Gorica ter David Osojnik iz Gimnazije Želimlje.
Foto: ZOTKS

V konkurenci 303 mladih iz 51 držav so mladi slovenski naravoslovci osvojili kar dve zlati in štiri srebrna odličja ter postali najuspešnejša evropska država med 18 sodelujočimi iz Evrope, so zapisali v Zvezi za tehnično kulturo Slovenije.

Pod okriljem zveze je Slovenijo zastopalo šest dijakov. Dijaka Niko Habinc in Andraž Čadež sta osvojila zlati odličji, medtem ko so Lucija Kutin, Tian Kobal, David Osojnik in Matic Zimic osvojili srebrna odličja. Udeleženci so tekmovali iz področij kemije, biologije in fizike, je sporočila zveza.

Habinc je na tekmovanju dosegel tudi absolutno četrto mesto in bil med Evropejci najboljši, Čadež pa je bil tretji najboljši iz Evrope.

lam/mo
© STA, 2024