Norrisu zadnji najboljši startni položaj v sezoni, težave za Ferrari
Abu Dabi, 7. decembra - Britanec Lando Norris z McLarnom je bil najhitrejši v kvalifikacijah zadnje dirke sezone svetovnega prvenstva formule 1. Iz prve vrste bo na dirki v Abu Dabiju startal še drugi dirkač te ekipe, Avstralec Oscar Piastri.
McLaren je tako postavil odlične temelje za naslov prvaka med konstruktorji, ki ga ta ekipa lovi že vse od leta 1999. Pred Abu Dabijem ima 21 točk naskoka pred Ferrarijem, ki je edini še ostal v boju za lovoriko.
Precej slabše kot britanska ekipa je kvalifikacije končala italijanska. Španec Carlos Sainz je bil sicer tretji, Monačan Charles Leclerc pa bo dirko v nedeljo začel z zadnjega mesta. Danes je namreč zgrešil uvrstitev v sklepni del kvalifikacij, že v petek pa je dobil še kazenski pribitek desetih mest zaradi menjave električnega pogonskega sklopa v dirkalniku.