Nadzor nad centrom za varovanje pokazal nekatere nepravilnosti

Ljubljana, 5. decembra - Minister za notranje zadeve Boštjan Poklukar je znova zatrdil, da je varnostna situacija v Sloveniji dobra in da policija dobro opravlja svoje delo. V zadnjih dneh so namreč letele kritike na račun dela policije, češ da ne obvladuje več varnostne situacije v državi.

Portorož. Minister za notranje zadeve Boštjan Poklukar. Foto: Boštjan Podlogar/STA Arhiv STA

Portorož.
Minister za notranje zadeve Boštjan Poklukar.
Foto: Boštjan Podlogar/STA
Arhiv STA

Glede navedb premierja Roberta Goloba, da naj bi iz policijskega centra za varovanje in zaščito uhajale informacije, pa je dejal, da se takšni očitki večkrat pojavijo, a se običajno izkaže, da niso resnični.

Kljub temu je odredil izredni nadzor nad delovanjem Centra za varovanje in zaščito, ki je pokazal nekatere napake in nepravilnosti. Na podlagi poročila so pripravili obvezne usmeritve za generalnega direktorja policije, kako te nepravilnosti odpraviti, je dejal Poklukar.

mo/lad/apo/apo
© STA, 2024