Na Malti se začenja dvodnevno srečanje zunanjih ministrov članic Ovse

Valletta, 5. decembra - Na Malti se danes začenja dvodnevno zasedanje zunanjih ministrov držav Organizacije za varnost in sodelovanje v Evropi - Ovse, ki bo znova v znamenju vojne v Ukrajini.

Rusija, Moskva. Ruski zunanji minister Sergej Lavrov. Foto: dpa/STA Arhiv dpa/STA

Rusija, Moskva.
Ruski zunanji minister Sergej Lavrov.
Foto: dpa/STA
Arhiv dpa/STA

Po napovedih Moskve se ga bo udeležil tudi ruski zunanji minister Sergej Lavrov. To bo njegova prva pot v eno od članic EU od začetka ruske agresije v Ukrajini.

Udeležba Lavrova na zasedanju v eni od držav članic EU bo verjetno sprožila številne kritike Kijeva in njegovih zaveznic.

Kot so včeraj potrdili v Kijevu, se bo tokrat zasedanja udeležil tudi ukrajinski zunanji minister Andrij Sibiha.

Ukrajina je sicer lani, tako kot Poljska in baltske države, zaradi udeležbe Lavrova bojkotirala srečanje zunanjih ministrov Ovse v Skopju.

lkr/vb/lkr
© STA, 2024