Odrešitev za začetnike za začetek filmskega festivala K3

Beljak, 4. decembra - V Beljaku na avstrijskem Koroškem se nocoj začenja petdnevni filmski festival K3. Prvi festivalski film, ki ga bodo v sklopu festivala prikazali brezplačno, je Odrešitev za začetnike Sonje Prosenc. S sedmimi vesnami nagrajeni film je tudi slovenski kandidat za oskarja za najboljši mednarodni celovečerec.

Iz Slovenije bo poleg Odrešitve za začetke na ogled celovečerni dokumentarni film V mojih sanjah rase vsako noč drevo Vida Hajnška. Na ogled bo prav tako več slovenskih kratkih filmov.

Slovesna podelitev festivalskih nagrad se bo začela v soboto ob 22.30 uri. Nagrajena kratki in dolgometražni film bodo ponovno prikazali dan kasneje ob koncu festivala, ki tokrat poteka pod geslom Bližina.

mlj/tv
© STA, 2024