Glovo bo svoje španske dostavljavce zaposlil

Madrid, 2. decembra - Španski ponudnik dostave hrane na dom Glovo bo svojim dostavljavcem v Španiji, ki delajo kot zunanji sodelavci, omogočil redno zaposlitev, so po poročanju francoske tiskovne agencije AFP danes sporočili nemški lastniki Glova, skupina Delivery Hero.

Ljubljana. Dostavljalec podjetja Glovo. Foto: Boštjan Podlogar/STA Arhiv STA

Ljubljana.
Dostavljalec podjetja Glovo.
Foto: Boštjan Podlogar/STA
Arhiv STA

Kot so poudarili, bo sprememba veljala le v Španiji. Dobiček skupine Delivery Hero bo prihodnje leto zmanjšala za 100 milijonov evrov.

Španija je leta 2021 sprejela novo delovno zakonodajo, po kateri morajo platforme za dostavo hrane dostavljavce, ki izpolnjujejo pogoje za zaposlitev, zaposliti. Špansko ministrstvo za delo je od tedaj Glovu zaradi kršenja delovne zakonodaje naložilo skupno 205 milijonov evrov kazni. Odredilo mu je tudi zaposlitev več kot 10.000 dostavljavcev.

Ministrica za delo Yolanda Diaz je odločitev Glova pozdravila in poudarila, da je treba zakone spoštovati.

mlu/jb
© STA, 2024