Predsednik ZDA Joe Biden pomilostil sina Hunterja
Washington, 2. decembra - Predsednik ZDA Joe Biden je včeraj podpisal odlok o pomilostitvi sina Hunterja Bidna, ki je bil obsojen zaradi laganja pri nakupu pištole in je priznal krivdo za utaje davkov. Pred tem je Biden od junija letos trdil, da pomilostitve ne bo.
Predsednik je v izjavi za javnost zatrdil, da je bil sin žrtev selektivnega in nepravičnega pregona. Izrazil je upanje, da bodo Američani razumeli, zakaj je sprejel takšno odločitev.
Pomilostitev ne zajema le dveh kazenskih pregonov, zaradi katerih je bil obsojen in je čakal na izrek kazni, ampak tudi za vsa kazniva dejanja, ki jih je ali bi jih lahko zagrešil od 1. januarja 2014 do 1. decembra 2024.
Kazen za laganje pri nakupu pištole bi Hunterju Bidnu izrekli 12. decembra, za davke pa 16. decembra, pri čemer bi mu v najslabšem primeru grozilo skupno 42 let zapora.