RTV Slovenija naj bi imela konec leta 2,5 milijona evrov primanjkljaja
Ljubljana, 27. novembra - Celotni prihodki RTV Slovenija so v prvih desetih mesecih znašali nekaj nad 122,4 milijona evrov, celotni odhodki pa 122,7 milijona evrov. Odhodki so bili tako večji od prihodkov za približno 270.000 evrov. Zavod pričakuje, da bodo leto končali s primanjkljajem v višini 2,5 milijona evrov, ne pa v višini štiri milijone evrov, kot so načrtovali.
S prihodki od rtv-prispevka so dobili skoraj 82,5 milijona evrov. Pri odhodkih pa je največji delež odpadel na stroške dela redno zaposlenih, ki so znašali 74,5 milijona evrov.
Zaradi zakona o skupnih temeljih sistema plač v javnem sektorju zdaj po navedbah uprave na današnji seji sveta zavoda pripravljajo različico programsko-produkcijskega in finančnega načrta za leto 2025, ki bo vključevala tudi strošek za odpravo plačnih nesorazmerij. Upajo, da ne bo večjih programskih krčenj.