Plavalci na SP v Budimpešto po osebne rekorde

Ljubljana, 27. novembra - Na svetovnem prvenstvu v 25-metrskih bazenih v Budimpešti bo med 10. in 15. decembrom nastopala četverica slovenskih plavalcev.

Ljubljana. Logotip Plavalne zveze Slovenije. Foto: Katja Kodba/STA Arhiv STA

Ljubljana.
Logotip Plavalne zveze Slovenije.
Foto: Katja Kodba/STA
Arhiv STA

Peter John Stevens bo zaradi neurejenega statusa, ob tem pa je ostal brez pomoči PZS, plaval le na 50 m prsno, obenem pa napovedal, da se poslavlja od plavanja.

Njegov nekdanji soplavalec v Triglavu Sašo Boškan je po olimpijskih igrah v Parizu prešel na daljše razdalje in tekmovalni način predvsem na 800 m prosto še odkriva. Katja Fain, finalistka Melbourna 2022 na 400 m prosto, bo tekmovala na 200 m delfin in 400 m mešano.

Najširši program ima Ravenčanka Janja Šegel, ki je prijavljena na 50, 100 in 200 m hrbtno ter 100 in 200 m prosto. Bržkone pa bo eno od daljših disciplin odpovedala, saj sta na sporedu isti dan.

ag/ag
© STA, 2024