Eksplozija in požar prekinili testiranje nove japonske rakete
Tokio, 26. novembra - V vesoljskem centru Tanegashima na jugozahodu Japonske je danes odjeknila eksplozija, ki je povzročila požar in preprečila testiranje nove japonske rakete na trdo gorivo Epsilon S. Nesreča ni zahtevala žrtev, je pa zadala udarec japonskemu vesoljskemu programu in bi lahko zavlekla načrtovano izstrelitev nove rakete.
Med današnjim preskusom izgorevanja je prišlo do nepravilnosti, je pojasnila japonska vesoljska agencija JAXA in dodala, da skuša oceniti, kaj se je zgodilo.
Japonska si že dlje časa prizadeva za razvoj vesoljskega programa. JAXA je januarja izvedla uspešen pristanek sodne na Luni. V zadnjih letih je japonski vesoljski program doživel tudi več neuspehov. Marca je denimo po izstrelitvi eksplodirala raketa, ki jo je izdelalo japonsko podjetje Space One. Med testiranjem julija lani pa je eksplodiral motor rakete Epsilon S.