Celjski župan Kovač ob polovici mandata: Pri večini ciljev sledimo časovnici

Celje, 22. novembra - Celje je leta 2022 po 24 letih dobilo novega župana Matijo Kovača. Ob izvolitvi je med drugim napovedal prizadevanja za sanacijo območja stare Cinkarne in gradnjo stanovanj za mlade. Ob polovici mandata del opozicije meni, da župan ni izpeljal nobene večje naložbe. Kovač zatrjuje, da pri večini zastavljenih ciljev sledijo časovnici.

Celje. Župan Celja Matija Kovač. Foto: Daniel Novakovič/STA Arhiv STA

Celje.
Župan Celja Matija Kovač.
Foto: Daniel Novakovič/STA
Arhiv STA

Občina po županovih besedah dosledno uresničuje vsebine, tako iz svojega volilnega programa kot iz programov strank, izvoljenih v mestni svet. Med glavnimi dosežki je Kovač med drugim izpostavil dokončano izgradnjo kanalizacije, vzpostavitev sistema Centralka ter obnovo Stare grofije in Fotohiše Pelikan.

V ospredju je bilo tudi dokončanje kolesarskih poti, ureditev novih otroških in športnih igrišč, obnova stadiona Kladivar ter nadgradnja stadiona Z'Dežele, je dejal Kovač.

lpc/np/apo
© STA, 2024