V Galeriji Fotografija razstava o koreninah ljudi in narave

Ljubljana, 20. novembra - V Galeriji Fotografija bo drevi ob 19. uri otvoritev fotografske razstave Tereze Kozinc in Hannah Schemel z naslovom Korenine. Umetnici ustvarjata v iskanju in iz potrebe po globljem razumevanju materinstva in narave, hkrati pa izrisujeta horizont med temo in svetlobo, so zapisali pri galeriji. Temnica je zanju obenem zatočišče in izvir.

Delo fotografinje Kozinc se razteza med dnevnikom in dokumentarno fotografijo, zaznamuje pa jo minimalistična realnost, ki preraste v nadrealnost. Prejela je glavno nagrado pariškega sejma Fotofever in je del mednarodne fotografske platforme Futures.

Nemška fotografinja Schemel se med delom osredotoča predvsem na potek časa in njegovo interakcijo s subjekti iz naravnega sveta, kot so morje, nebo in gozd.

Razstava bo na ogled do 11. januarja.

nak/mlj
© STA, 2024