V Portorožu z novo praznično svetlobno okrasitvijo in tradicionalnim skokom v morje
Portorož, 14. novembra - V Portorožu so danes predstavili decembrsko dogajanje, ki ga pripravljajo v piranski občini. Začelo se bo že 30. novembra s prižigom lučk in nastopom Lee Sirk, nadaljevalo pa skozi ves december in tudi v januar. V Portorožu letos stavijo predvsem na drsališče, ki bo zaživelo v nekdanjem skladišču soli Grando.
Kot je povedala direktorica Turističnega združenja Portorož Patricija Gržinič, bo svetlobna okrasitev, ki bo v Portorožu in Piranu zasvetila 30. novembra ob 16.30, drugačna od preteklih let. Poimenovali so jo Nekoč in danes. Ob tem bodo tudi odprli drsališče, na katerem bodo prvi večer nastopile umetnostne drsalke.
V leto 2025 bodo Pirančani na Tartinijevem trgu vstopili z Alyo, prav tako pa se 1. januarja vrača tradicionalni množični skok v morje, ki bo tudi tokrat ob 14. uri na portoroški plaži.