Okrogla miza: Za učinkovitejše komuniciranje znanosti v Sloveniji potrebna odprta razprava z vsemi deležniki

Ljubljana, 12. novembra - Na okrogli mizi o komuniciranju znanosti v organizaciji zavoda Znanost na cesti in Mlade akademije so govorci izpostavili potrebo po bolj sistematični podpori in izobraževalnih programih na tem področju. Nujno pa je, da se glede komuniciranju znanosti v Sloveniji spodbuja odprta razprava, so se strinjali.

Ljubljana, Atrij ZRC. Okrogla miza z naslovom Iz laboratorijev v življenje: kdo daje znanosti glas in kako ga slišimo?, ki jo je ob svetovnem dnevu znanosti za mir in razvoj pripravi Zavod znanost na cesti v sodelovanju z Mlado akademijo. Foto: STA

Ljubljana, Atrij ZRC.
Okrogla miza z naslovom Iz laboratorijev v življenje: kdo daje znanosti glas in kako ga slišimo?, ki jo je ob svetovnem dnevu znanosti za mir in razvoj pripravi Zavod znanost na cesti v sodelovanju z Mlado akademijo.
Foto: STA

Po opažanjih Dunje Fabjan iz Zavoda Cosmolab imamo že prisotne številne komunikatorje znanosti, meni pa, da bi morali še bolj delovati kot skupnost. Znanstvena novinarka Nina Slaček s prvega programa Radia Slovenija pa je opozorila na pomanjkanje znanstvenih novinarjev.

Govorci so se strinjali, da bi se morali raziskovalci sami bolje angažirati pri komuniciranju znanosti. Cilj ministrstva za visoko šolstvo, znanost in inovacije je, da bi sčasoma komuniciranje znanosti postalo sestavni del raziskovalnih dejavnosti tudi v Sloveniji.

maa/lu/lu
© STA, 2024