Odbor sabora podprl nakup ameriških raketometov v vrednosti 270 milijonov evrov

Zagreb, 12. novembra - Odbor za obrambo hrvaškega sabora je danes soglasno podprl nabavo osmih raketnih sistemov himars v vrednosti 290 milijonov dolarjev oz. 273 milijonov evrov. ZDA bodo sistem skupaj z raketami dobavile do leta 2028, je na seji odbora napovedal hrvaški obrambni minister Ivan Anušić.

ZDA bodo Hrvaški v sklopu paketa dobavile osem raketnih sistemov himars in 394 raket ter drugo blago, storitve, usposabljanje in logistično podporo, potrebno za učinkovito delovanje sistema, je pojasnil.

Svetovalec predsednika republike Zorana Milanovića za obrambo Ivica Olujić je danes spomnil, da je predsednik praviloma podal pozitivno mnenje v vseh primerih nabave opreme za krepitev zmogljivosti oboroženih sil in da bo tako tudi v primeru nabave sistema himars.

Sistem himars imajo trenutno le tri evropske države - Romunija, Poljska in Ukrajina.

tib/akt/tib
© STA, 2024