Voditelji EU o posledicah ameriških predsedniških volitev za Evropo
Budimpešta, 7. novembra - Voditelji članic EU bodo drevi v Budimpešti razpravljali o posledicah ameriških predsedniških volitev, na katerih je slavil republikanec Donald Trump, za transatlantske odnose.
Rezultati volitev bi namreč lahko vplivali na nadaljnjo podporo Washingtona Kijevu v njegovem boju z rusko agresijo, pa tudi na trgovinske odnose med EU in ZDA ter s tem na evropsko gospodarstvo.
Voditelji se bodo krepitvi konkurenčnosti evropskega gospodarstva posvetili na petkovem nadaljevanju neformalnega zasedanja na Madžarskem.
Madžarski premier Viktor Orban pa bo danes pred vrhom voditeljev unije gostil še zasedanje Evropske politične skupnosti, na katerem bodo voditelji okoli 45 držav iz vse Evrope razpravljali o ruski agresiji na Ukrajino in ekonomski varnosti.