KPK zaradi sumov kršitve integritete preiskuje Hajdinjaka
Ljubljana, 6. novembra - Komisija za preprečevanje korupcije je zaradi zaznanih sumov kršitve integritete uvedla preiskavo zoper nekdanjega predsednika uprave Darsa Valentina Hajdinjaka. Kot so navedli na KPK, naj bi odvetniška družba, ki je zastopala Dars, hkrati zastopala tudi Hajdinjaka v povezavi z domnevnim ravnanjem v funkciji predsednika uprave te družbe, kar v praksi predstavlja korupcijsko tveganje.
Kot so še izpostavili na KPK, bo šele nadaljnji postopek preiskave pokazal, ali bodo zaznani sumi kršitev zakona tudi potrjeni ali pa bodo ovrženi.
Hajdinjak je izpostavil, da nikakor ni šlo za konflikt interesov ali situacijo, ki bi lahko predstavljala kakršnokoli korupcijsko tveganje. V preiskavi bo sodeloval in vse sume obrazloženo in utemeljeno ovrgel, je napovedal.
Hajdinjak je z mesta predsednika uprave Darsa odstopil novembra lani.