Vlada za mesec dni podaljšala ukrep čakanja na delo
Ljubljana, 27. oktobra - Vlada je danes na dopisni seji sprejela sklep o podaljšanju ukrepa delnega povračila nadomestila plače delavcem na začasnem čakanju na delo za mesec dni, to je do 30. novembra. Finančne posledice podaljšanja so ocenjene na 2,5 milijona evrov, so po seji sporočili z ministrstva za delo.
Ljubljana.
Vlada.
Foto: Bor Slana/STA
Arhiv STA
Gre za enega od ukrepov, zapisanih v noveli zakona o odpravi posledic naravnih nesreč, ki jo je vlada pripravila po katastrofalnih avgustovskih poplavah. Namenjen je delodajalcem, ki zaposlenim začasno ne morejo zagotavljati dela zaradi poplavljenih poslovnih prostorov ali drugih okoliščin, ki bi onemogočale delo.
Nadomestilo znaša 80 odstotkov nadomestila plače in ne sme biti nižje od minimalne plače. Če vlada ukrepa danes ne bi podaljšala, bi se iztekel v torek.