Berlinska policija prepovedala shod v podporo Palestincem

Berlin, 27. oktobra - Berlinska policija je prepovedala današnji shod v podporo prebivalcem območja Gaze, ki ga že skoraj tri tedne oblega in obstreljuje izraelska vojska. Kot je pojasnila, so prepoved sprejeli na podlagi ocene vseh okoliščin.

Nemčija, Berlin.
Demonstracije v podporo Palestincem v Berlinu maja 2021.
Foto: dpa/STA
Arhiv dpa/STA

Skupina Generacija Palestina je za danes ob 18.30 po lokalnem času prijavila shod s 500 udeleženci pod geslom Berlinski otroci za otroke Gaze.

V izjavi je policija sporočila, da bi shod lahko vodil v spodbujanje antisemitskih vzklikov, poveličevanje nasilja in ustrahovanja. Do 6. novembra je prepovedala tudi organizacijo nadomestnega dogodka.

Za prihajajoči konec tedna je sicer v Berlinu napovedanih več protestov in shodov, povezanih z izraelsko-palestinskim konfliktom, tako v podporo Izraela kot Palestincev.

msc/lkr/msc
© STA, 2023