Hamas sporočil, da je izpustil še dve talki
Gaza, 23. oktobra - Skrajno palestinsko gibanje Hamas je danes sporočilo, da je izpustilo še dve talki, ki ju je skupaj z okrog 200 drugimi zajelo med napadom na izraelsko ozemlje 7. oktobra. Do nove izpustitve talcev prihaja v času, ko mediji v Izraelu nakazujejo, da bi se lahko kmalu obetal dogovor o izpustitvi dodatnih 50 talcev z dvojnimi državljanstvi.
Podrobnosti o današnji izpustitvi talcev še niso znane, je pa Hamas sporočil, da je potekalo ob posredovanju Katarja in Egipta ter, da sta bili ženski izpuščeni iz humanitarnih razlogov. Izrael ali ZDA izpustitev talk še niso potrdili.
Izraelski medij I24 ob sklicevanju na vire v Gazi medtem poroča, da so v teku pogovori o izpustitvi še 50 talcev z dvojnimi državljanstvi. Tudi tu naj bi posredoval Katar, predstavniki Rdečega križa pa naj bi že bili na poti, da sprejmejo talce.