Južni Tirolci volijo nov deželni parlament
Bolzano, 22. oktobra - Na Južnem Tirolskem danes potekajo deželne volitve, na katerih se za 35 sedežev v deželnem parlamentu poteguje 488 kandidatov s 16 list. Pričakovati je, da bo Južnotirolska ljudska stranka, ki je v tej italijanski pokrajini na oblasti že 75 let, kljub upadu podpore ostala najmočnejša stranka v deželnem parlamentu.
Glede na zadnje javnomnenjske ankete lahko ta stranka pričakuje od 32 do 35 odstotkov glasov, kar je precej manj kot na prejšnjih volitvah leta 2018, ko jo je podprlo 41,9 odstotka volivcev. Stranka predsednika dežele Arna Kompatscherja ima v deželnem svetu v Bolzanu trenutno 15 sedežev in vlada skupaj z desno Ligo.
Tudi po današnjih volitvah je pričakovati, da bo SVP oblikovala vladajočo koalicijo z Ligo, pa tudi desničarskimi Brati Italije.