Vreme: Oblačno
Ljubljana, 16. oktobra - Zvečer in ponoči se bo prehodno povečala visoka koprenasta oblačnost. Jutro bo po nižinah marsikje megleno. Najnižje jutranje temperature bodo od minus ena do tri, ob morju okoli šest stopinj Celzija, je zapisano na spletnih straneh Agencije RS za okolje.
V torek bo delno jasno z občasno povečano oblačnostjo. Najvišje dnevne temperature bodo od deset do 13, na Goriškem in ob morju okoli 17 stopinj Celzija.
Obeti: V sredo bo pretežno oblačno. Zjutraj bo po nekaterih nižinah megleno. Popoldne in zvečer bo ponekod na zahodu rahlo deževalo.
V četrtek bo oblačno. Predvsem v zahodni, južni in osrednji Sloveniji bo deževalo, vmes bodo tudi posamezne nevihte. Pihal bo jugozahodni veter, spet bo topleje.
Vremenska slika: Nad srednjo Evropo in severnim Balkanom se je okrepilo območje visokega zračnega tlaka. Od vzhoda k nam doteka dokaj hladen in postopno bolj suh zrak.
Napoved za sosednje pokrajine: Zvečer in ponoči se bo od zahoda povečala visoka koprenasta oblačnost. V krajih severno in vzhodno od nas bo še nekaj jasnine. Burja ob severnem Jadranu bo slabela.
V torek bo zmerno, občasno tudi pretežno oblačno. Zjutraj bo po nižinah megla.