Fernandez in Siniakova v finalu Hongkonga
Hongkong, 14. oktobra - Kanadčanka Leylah Fernandez in Čehinja Katerina Siniakova sta finalistki teniškega turnirja WTA 250 v Hongkongu z nagradnim skladom 245.410 evrov. Fernandez je bila v polfinalnem dvoboju boljša od pete nosilke, Rusinje Ane Blinkove s 6:2 in 7:5, Siniakova pa je ugnala šesto nosilko, Italijanko Martino Trevisan s 6:4 in 6:2.
Velika Britanija, London.
Tenis, teniška žogica.
Foto: Xinhua/STA
Arhiv Xinhua/STA
Za Fernandez, finalistko odprtega prvenstva ZDA 2021 in trenutno 60. igralko na svetovni jakostni lestvici, bo to prvi nastop v finalu v letošnji sezoni. Skupno bo igrala v petem finalu in lovila tretjo lovoriko na najvišji ravni.
Siniakova, 85. igralka sveta, je doslej osvojila štiri posamične naslove, zadnjega in edinega letos si je priigrala na travi v Bad Homburgu.