Afganistan prizadel smrtonosni potres
Herat, 7. oktobra - V potresu z magnitudo 6,3, ki je danes stresel zahodni del Afganistana, je po navedbah lokalnih oblasti umrlo najmanj 14 ljudi, 78 je bilo ranjenih. Oblasti se bojijo, da bi število žrtev lahko še naraslo, saj je potres sprožil zemeljske plazove, nekateri ljudje pa so ostali ujeti pod ruševinami.
Afganistan.
Posledice potresa v Afganistanu.
Foto: Xinhua/STA
Arhiv Xinhua/STA
Središče potresa na globini 14 kilometrov je bilo približno 40 kilometrov severozahodno od Herata, je sporočil ameriški geološki inštitut.
Območje je zatreslo okoli 11. ure po lokalnem času. Sledilo je več popotresnih sunkov z magnitudo med 4,6 in 6,3.
Herat je največje mesto v tem delu Afganistana, od meje z Iranom pa je oddaljeno okoli 120 kilometrov. Ima okoli 1,9 milijona prebivalcev in velja za kulturno prestolnico države.