Slovenska karitas za pomoč ob potresu v Maroku nakazala 5000 evrov, z zbiranjem nadaljujejo
Ljubljana, 16. septembra - Potres v Maroku je v Marakešu in okolici prizadel več kot 380.000 ljudi in povzročil ogromno gmotno škodo. Številni že tako ranljivi prebivalci so ostali brez domov in imetja. Slovenska karitas je za pomoč v prvem tednu zbrala 5000 evrov in jih že nakazala Karitas v Maroku. Z zbiranjem sredstev nadaljujejo in prosijo za solidarnost.
Črnomelj.
Logotip Slovenske karitas.
Foto: Rasto Božič/STA
Arhiv STA
Pomoč je mogoča prek poslanega sporočila sms CLOVEK5 ali CLOVEK10 na telefonsko številko 1919. V prvem primeru prispevek znaša pet, v drugem pa 10 evrov.
Posamezniki, ki želijo pomagati, lahko to storijo tudi z nakazilom na transakcijski račun SI56 0214 0001 5556 761, ki je odprt pri Slovenski karitas. Pri namenu nakazila naj napišejo POTRES MAROKO, v polje sklic pa SI00 860.