Roglič zmagovalec etape na Angliru, Kuss obdržal rdečo majico
Ljubljana/Alto de l'Angliru, 13. septembra - Slovenski kolesarski as Primož Roglič je zmagovalec 17. etape kolesarske dirke po Španiji. Na 120,1 km dolgi trasi od Ribadeselle do vrha na slovitem Angliruju je drugo mesto zasedel njegov moštveni kolega, Danec Jonas Vingegaard, tretje pa še en član Jumbo-Visme, Američan Sepp Kuss, ki je obdržal rdečo majico vodilnega.
Zagorje ob Savi.
Slovenski kolesar Primož Roglič.
Foto: Boštjan Podlogar/STA
Arhiv STA
Za Rogliča, ki je napadel tri kilometre pred koncem, je to 79. zmaga v karieri in 14. to sezono. Na letošnji dirki po Španiji je slavil že v osmi etapi, skupno pa je obdržal tretje mesto.
Rdečo majico vodilnega je s tretjim mestom v etapi obdržal Kuss, ki danes praznuje 29. rojstni dan. Za dvojcem Roglič-Vingegaard je zaostal 19 sekund. Po 17 etapah ima osem sekund naskoka pred Vingegaardom ter 1:08 minute pred Rogličem. Nizozemska ekipa ima vse v svojih rokah, potem ko četrti Španec Juan Ayuso zaostaja že štiri minute.