Vrh G20 bi se lahko po oceni EU končal brez skupne izjave
New Delhi, 8. septembra - Letošnji dvodnevni vrh skupine dvajsetih gospodarsko najpomembnejših držav G20, ki se bo začel jutri v New Delhiju, bi se lahko končal brez skupne izjave, saj je težko vnaprej oceniti, ali se bodo lahko zbrani voditelji uskladili glede vsebine, je danes ob prihodu v New Delhi ocenil predsednik Evropskega sveta Charles Michel.
Indija, New Delhi.
Zastava Indije, indijska prestolnica New Delhi.
Foto: Xinhua/STA
Arhiv Xinhua/STA
Po besedah Michela bo letos verjetno nekaj držav težje prepričati, da se v sklepni izjavi ostro obsodi Rusijo, ki je sicer del G20, zaradi vojne v Ukrajini.
Vse več voditeljev že prihaja v indijsko prestolnico. Med drugim je že prispel britanski premier Rishi Sunak. Ob prihodu je napovedal, da se bo na srečanju osredotočil na podporo Ukrajini po ruski invaziji ter globalno gospodarstvo.