Izidi SP v košarki za moške (2)

Manila/Okinava/Džakarta, 30. avgusta - Izidi košarkarskega svetovnega prvenstva za moške na Filipinih, Japonskem in v Indoneziji in lestvice (2).

* SP v košarki, 1. del:
* skupina A (Manila):
- petek, 25. avgust:
Angola - Italija                       67:81
Dominikanska republika - Filipini      87:81

- nedelja, 27. avgust:
Italija - Dominikanska republika       82:87
Filipini - Angola                      70:80

- torek, 29. avgust:
Angola - Dominikanska republika        67:75
Filipini - Italija                     83:90

- lestvica:
1. Dominikanska republika    3  3  0  249:230  6
3. Italija                   3  2  1  253:237  5
-------------------------------------------------
2. Angola                    3  1  2  214:226  4
4. Filipini                  3  0  3  234:257  3

* skupina B (Manila):
- sobota, 26. avgust:
Južni Sudan - Portoriko                96:101 (podaljšek)
Srbija - Kitajska                     105:63

- ponedeljek, 28. avgust:
Kitajska - Južni Sudan                 69:89
Portoriko - Srbija                     77:94

- sreda, 30. avgust:
Južni Sudan - Srbija                   83:115
Kitajska - Portoriko                   89:107

- lestvica:
1. Srbija                    3  3  0  314:223  6
2. Portoriko                 3  2  1  285:279  5
------------------------------------------------
3. Južni Sudan               3  1  2  268:285  4
4. Kitajska                  3  0  3  221:301  3

* skupina C (Manila):
- sobota, 26. avgust:
Jordanija - Grčija                     71:92
ZDA - Nova Zelandija                   99:72

- ponedeljek, 28. avgust:
Nova Zelandija - Jordanija             95:87 (podaljšek)
Grčija - ZDA                           81:109

- sreda, 30. avgust:
ZDA - Jordanija                       110:62
Grčija - Nova Zelandija                83:74

- lestvica:
1. ZDA                       3  3  0  318:215  6
2. Grčija                    3  2  1  256:254  5
------------------------------------------------
3. Nova Zelandija            3  1  2  241:269  4
4. Jordanija                 3  0  3  220:297  3

* skupina D (Manila):
- petek, 25. avgust:
Mehika - Črna gora                     71:91
Egipt - Litva                          67:93

- nedelja, 27. avgust:
Črna gora - Egipt                      89:74
Litva - Mehika                         96:66

- torek, 29. avgust:
Egipt - Mehika                        100:72
Črna gora - Litva                      71:91

- lestvica:
1. Litva                     3  3  0  280:204  6
2. Črna gora                 3  2  1  251:236  6
-------------------------------------------------
3. Egipt                     3  1  2  241:254  4
4. Mehika                    3  0  3  209:287  3

* skupina E (Okinava):
- petek, 25. avgust:
Finska - Avstralija                    72:98
Nemčija - Japonska                     81:63

- nedelja, 27. avgust:
Avstralija - Nemčija                   82:85
Japonska - Finska                      98:88

- torek, 29. avgust:
Nemčija - Finska                      101:75
Avstralija - Japonska                 109:89

- lestvica:
1. Nemčija                   3  3  0  267:220  6
2. Avstralija                3  2  1  289:246  5
-------------------------------------------------
3. Japonska                  3  1  2  250:278  4
4. Finska                    3  0  3  235:297  3

* skupina F (Okinava):
- sobota, 26. avgust:
Zelenortski otoki - Gruzija            60:85
Slovenija - Venezuela                 100:85

- ponedeljek, 28. avgust:
Venezuela - Zelenortski otoki          75:81
Gruzija - Slovenija                    67:88

- sreda, 30. avgust:
Gruzija - Venezuela                    70:59
Slovenija - Zelenortski otoki          92:77

- lestvica:
1. Slovenija                 3  3  0  280:229  6
2. Gruzija                   3  2  1  332:207  5
------------------------------------------------
3. Zelenortski otoki         3  1  2  218:252  4
4. Venezuela                 3  0  3  219:251  3

* skupina G (Džakarta):
- sobota, 26. avgust:
Iran - Brazilija                       59:100
Španija - Slonokoščena obala           94:64

- ponedeljek, 28. avgust:
Slonokoščena obala - Iran              71:69
Brazilija - Španija                    78:96

- sreda, 30. avgust:
Slonokoščena obala - Brazilija         77:89
Iran - Španija                         65:85

- lestvica:
1. Španija                   3  3  0  275:207  6
2. Brazilija                 3  2  1  267:232  5
------------------------------------------------
3. Slonokoščena obala        3  1  2  212:257  4
4. Iran                      3  0  3  193:256  3

* skupina H (Džakarta):
- petek, 25. avgust:
Latvija - Libanon                     109:70
Kanada - Francija                      95:65

- nedelja, 27. avgust:
Libanon - Kanada                       73:128
Francija - Latvija                     86:88

- torek, 29. avgust:
Libanon - Francija                     79:85
Kanada - Latvija                      101:75

- lestvica:
1. Kanada                    3  3  0  324:213   6
2. Latvija                   3  2  1  272:257   5
-------------------------------------------------
3. Francija                  3  1  2  236:262   4
4. Libanon                   3  0  3  222:322   3

* 2. del:
* skupina I (Manila):
- petek, 1. september:
Dominikanska republika - Portoriko
Srbija - Italija

- nedelja, 3. september:
Italija - Portoriko
Dominikanska republika - Srbija

* skupina J (Manila)
- petek, 1. september:
ZDA - Črna gora
Litva - Grčija

- nedelja, 3. september:
Grčija - Črna gora
ZDA - Litva

* skupina K (Okinava):
- petek, 1. september:
Nemčija - Gruzija
Slovenija - Avstralija

- nedelja, 3. september:
Avstralija - Gruzija
Nemčija - Slovenija

* skupina L: (Džakarta):
- petek, 1. september:
Španija - Latvija
Kanada - Brazilija

- nedelja, 3. september:
Brazilija - Latvija
Španija - Kanada

* četrtfinale (Manila)
- torek, 5. september:
(Č1): zmagovalci skupine I - drugouvrščeni skupine J
(Č2): zmagovalci skupine J - drugouvrščeni skupine I

- sreda, 6. avgust:
(Č3): zmagovalci skupine K - drugouvrščeni skupine L
(Č4): zmagovalci skupine L - drugouvrščeni skupine K

* polfinale (Manila)
- petek, 8. september:
(P1): zmagovalci (Č1) - zmagovalci (Č3)
(P2): zmagovalci (Č2) - zmagovalci (Č4)

* za tretje mesto (Manila):
- nedelja, 10. september:
10.30 poraženci (P1) - poraženci (P2)

* finale (Manila):
- nedelja, 10. september:
14.40 zmagovalci (P1) - zmagovalci (P2)
lr/ag/alz/ad/lr
© STA, 2023