S polja v Slavoniji ukradla 35 ton pšenice
Vukovar, 28. avgusta - Hrvaška policija je konec tedna izsledila tatova, ki sta julija s polja v slavonski vasi Ludvinci blizu Vukovarja ukradla 35 ton pšenice, je včeraj poročala hrvaška komercialna televizija RTL. Zaradi suma kraje je vložila kazensko ovadbo proti 36- in 38-letnemu moškemu iz Slavonije.
Kranj.
Žitno polje, pšenica, žetev.
Foto: Tamino Petelinšek/STA
Arhiv STA
Tatova sta julija v Ludvincih s kombajnom požela šest hektarjev pšenice na polju kmetijskega podjetju iz Vukovarja. Podjetje sta s tem oškodovala za okoli 5000 do 6000 evrov.
Vaščani o tem, kako je tatovoma uspelo ukrasti 35 ton pšenice, niso želeli govoriti. So pa ocenili, da sta za to potrebovala od pet do šest ur dela in dober kombajn.
Policije vukovarsko-sremske županije kraja ni presenetila, saj so tatovi doslej kradli krave in svinje, krompir in fižol, salamo in druge suhomesnate izdelke ter traktorje in gorivo.