V humanitarnih organizacijah izpostavljajo pomen informacij s terena
Ljubljana/Kamnik, 9. avgusta - Po nedavni ujmi so številni izrazili željo pomagati. Prostovoljci medtem opozarjajo, da se je nujno odzivati na potrebe. Tako denimo hrane in vode marsikje ne potrebujejo več, prav tako ne oblačil, potrebujejo pa denimo pripomočke za čiščenje, razvlažilnike in lopate. Potrebe se spreminjajo, zato informacije zbirajo s terena.
Civilna zaščita zbira ponudbe za pomoč prek aplikacije Poplave 2023, kjer se seznam zaželenih artiklov in storitev posodablja. Od včeraj vključuje možnost za ponudbo namestitvenih zmogljivosti.
Zveza prijateljev mladine Ljubljana Moste-Polje zbira sredstva za pomoč v programu Veriga dobrih ljudi skupaj s POP TV. Povezali so se z družinami, ki so vključene vanj.
V zbirnem centru mednarodne policijske organizacije IPO se dnevno usklajujejo z lokalnimi skupnostmi in prizadetim pošiljajo, kar je potrebno.