Za Greto Thunberg konec šole in petkovih stavk, podnebni boj se nadaljuje
Stockholm/Kijev, 9. junija - Švedska podnebna aktivistka Greta Thunberg je končala srednjo šolo, s tem pa končuje tudi tedenske petkove šolske stavke, ki so pred leti sprožile svetovno podnebno gibanje. Vendar bo, kot je zatrdila danes, nadaljevala tedenske proteste. Pri tem se je pridružila pozivu ukrajinskega predsednika Volodimirja Zelenskega pri obsodbi ruskega ekocida.
Nemčija, Erkelenz.
Okoljska aktivistka Greta Thunberg.
Foto: dpa/STA
Arhiv dpa/STA
Thunberg je na Twitterju objavila, da je danes zanjo zadnja šolska stavka, ob tem pa objavila fotografiji, na katerih je s somišljeniki, ki držijo transparente s pozivi k podnebnemu ukrepanju. Kot je opozorila, se svet še vedno giblje v napačno smer, zato se protesti nadaljujejo, boj pa se šele začenja.
Thunberg je na virtualnem srečanju skupaj z Zelenskim uničenje jezu na jugu Ukrajine označila za ekocid. Zelenski je ob tem napovedal oblikovanje mednarodne skupine o okoljskih zločinih Rusije.