Kruder brez finala v Pragi

Praga, 3. junija - Slovenski športni plezalec Jernej Kruder se ni uvrstil v večerni finale najboljše šesterice tekme svetovnega pokala v športnem plezanju v balvanih v Pragi. Dvaintridesetletni Celjan se je s 17. dosežkom petkovih kvalifikacij prvič letos uvrstil v polfinale, vendar pa njegovo plezanje danes ni zadoščalo za še en nastop. Tekmo je končal na 18. mestu.

Slovenski plezalec Jernej Kruder.

Kruder je bil edini Slovenec v moškem polfinalu. S tem pa se niso končali slovenski nastopi v glavnem mestu Češke. V ognju so še tri zelo vroča slovenska železa.

Janja Garnbret, Julija Kruder in Katja Debevec so si v petek zagotovile nastop v jutrišnjem ženskem polfinalu.

Garnbret je kot edina v ženski konkurenci v kvalifikacijah rešila pet balvanskih problemov od petih.

Julija Kruder je v kvalifikacijah poskrbela za 15. dosežek, Katja Debevec pa je polfinale ujela z 19. mestom.